شهرت برند موضوعی مناسب برای موضوعات تحقیقاتی و پژوهشی

10 / 10
از 1 کاربر

شهرت برند موضوعی مناسب برای موضوعات تحقیقاتی و پژوهشی

شهرت برند سالهاست که مورد توجه اندیشمندان مختلف رشته های مدیریت بازاریابی بوده است. شهرت برند به ادراک مصرف کنندگان از یک محصول و یا برند اشاره دارد. وقتی تعداد زیادی از مصرف کنندگان مطلبی را میشناسند و یا تصویری را به خاطر می آورند می گویند که آن تصویر یا مطلب شهرت عمومی دارند. برای تبیین این مفهوم به بررسی یک مثال می پردازیم.

چرا رولکس برترین برند در سال 2016 شده است؟ با وجود اینکه اپل و سایر شرکت ها همچون گوگل دارای نواوری بالایی بوده اند اما رولکس توانسته است برترین برند سال را به خود اختصاص دهد. چرا؟ مگر رولکس چه چیز  خاصی دارد. واقعیت این است که رولکس توانسته است تصور مناسبی را در ذهن مصرف کنندگان ایجاد نماید. شما وقتی محصولات رولکس را انتخاب می کنید دقیقا به این معنی است که فرد احساس می کند دارد به خود یک هدیه می دهد. در واقع رولکس بگونه ای برند سازی نموده است که افرادی که از این ساعت استفاده می کنند احساس می کنند جز افراد موفق می باشند. حالا اینکه رولکس چگونه به این مهم رسیده است بر میگردد به هنر مدیران بازاریابی این شرکت که با تیلیغات خود بخصوص با استفاده از افراد موفق که از این ساعت استفاده می کنند توانسته است این احساس را در مشتریان ایجاد نماید. در واقع تنها انسان های موفق هستند که رولکس استفاده می کنند. این مفهومی است که از سوی رولکس به مشتریان خود انتقال داده شده است.

آریال آدامز در مجله فوربس ضمن بررسی این موضوع بیان نموده است که رولکس کاری کرده است که افراد بدون استفاده از آن هم احساس خوبی نسبت به این برند داشته باشند.در واقع این ذهنیت مناسب بوده است که رولکس در ذهن مشتریان ایجاد نموده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله زیر در نشریه فوربس مراجعه نمایید:

Why Rolex Watches Are The Most Reputable Consumer Products In The World According To Industry Study

در حوزه شهرت برند موضوعات مختلفی در سال های مختلف کار شده است که به دانشجویان رشته مدیریت توصیه می شود در انجام پایان نامه های خود از این موضوعات استفاده نمایند.

Magical Repute (The Explicit and Implicit Effect of Corporate Brand Reputation on Brand Attachment) (2017)

Exploring brand identity, meaning, image, and reputation (BIMIR) in higher education: A special section(2016)

Consumer-based chain restaurant brand equity, brand reputation, and brand trust (2015)

The undervaluation of corporate reputation as a supplier selection factor: An analysis of ingredient branding of complex products in the manufacturing industry (2013)

 

به منظور مشاوره، دریافت مقاله لاتین و نگارش پروپوزال مربوط

با مشاوران کاسپین تماس بگیرید:

تلفن: 02188271092

زمان پاسخگویی: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی  17

 

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :