موانع پیاده سازی لجستیک معکوس در زنجیره تامین

10 / 10
از 1 کاربر

موانع پیاده سازی لجستیک معکوس در زنجیره تامین

لجستیک همان پشتیبانی است که در سازمان های مختلف به منظور اجرای هر چه بهتر خدمات واحد های صفی ارائه می شود. در این زمینه یکی از مهم ترین مسائل در حوزه لجستیک در سال های مختلف که مورد توجه مسئولین نیز قرار گرفته است بحث قابلیت بازیافت در این بخش از سازمان ها می باشد. لیکن برای این موضوع محققین موانع مختلفی را در نظر گرفته اند که در یک دسته بندی کلی در مقاله

Evaluating barriers for reverse logistics implementation under a multiple stakeholders’ perspective analysis using grey decision making approach (2017)

Marina Bouzon , Kannan Govindan , Carlos M. Taboada Rodriguez

 

این موانع همانطور که در شکل بالا نیز توضیح داده شده است در سه بعد موانع دولتی، سازمانی و مشتری مطرح شده است. در حوزه دولتی تمرکز بیشتر بر موانع انگیزشی و قانونی می باشد. در حوزه سازمانی این موانع بیشتر متمرکز بر بحث مهارت های تکنیکی، فقدان سیستم های فناوری اطلاعات مناسب، مدیریت نا مناسب مطرح شده است و در بخش مشتریان نیز مشکلات با اعضای زنجیره تامین، برنامه ریزی و پیش بینی محدود شده و درصد کیفیت محصولات مطرح شده است.

موضوع لجستیک معکوس بیشتر در حوزه زنجیره تامین مطرح می باشد و می تواند به عنوان موضوعی مناسب برای دانشجویان رشته مدیریت صنعتی برای انجام پایان نامه و مقالات مدیریتی مورد استفاده قرار گیرد.

 

شما می توانید بدون واسطه با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید

تحقیقات مدیریتی و مشاوره انجام پایان نامه ها با جدید ترین و بروز ترین موضوعات جهان

شماره تماس: 02188271092

وب سایت: WWW.IRANDISSERTATION.COM

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :