شبکه های اجتماعی تا چه میزان بر پیشرفت ایران تاثیر دارد؟ به جلو میرویم یا عقب؟

10 / 10
از 1 کاربر

شبکه های اجتماعی تا چه میزان بر پیشرفت ایران تاثیر دارد؟ به جلو میرویم یا عقب؟

هر کشوری خزانه ژنتیکی و علمی خاص خود را دارد. کلیه ایرانیان خزانه ایرانی را میسازند. کلیه هندی ها خزانه هندی و همچنین سایر خزانه های موجود در جهان. زمانی یک خزانه توسعه پیدا می کند که غالب مردم آن توسعه به معنی عام آن را طالب باشند. دقت کنید. در برخی بازه های زمانی در ایران شاهد توسعه بوده ایم به صورتیکه در یک الی دو قرن دانشمندانی بر این سرزمین زندگی کرده اند که همگی تحول ساز بوده اند. این موضوع را اصطلاح عامیانه جو می نامند. وقتی جو در اصطلاح عامیانه، و یا واژه هایی از این دست مانند خواست عمومی در حوزه سیاست، تجمیع انرژی های مثبت در حوزه روانشناسی و غیره به راه میافتد همانند انرژی مردم یک خزانه را به سمت توسعه پیش می برد. به نظر می رسد شبکه های اجتماعی در حال ایجاد این جو در خزانه کشور می باشند. عموم مردم با اطلاعات رو به رو می باشند و با مقایسه کشور با سایر کشورها دائما بر این خواست عمومی اضافه می شود. هر چند این بازه زمانی که ما به آن دوره گذار می گوییم برای نسلی که در آن زندگی می کنند زیاد خوشایند نیست ( به دلیل توسعه اعتراضات و انتظارات و فاصله آن با واقعیت ها که درنهایت آرامش روانی را برهم میزند) اما انتظار می رود تا این جو و یا خواست عمومی تبدیل به یک جنبش شود که خواستار تغییر آن هم به صورت بنیادین می باشند. این در سطح مردم. اما در سطح مسئولین نیز امروز شبکه های اجتماعی سبب شده شده است تا به مانند گذشته مردم هر چیزی را به سادگی قبول نکنند. قدرت انتخاب مردم بالا رفته است. از دید اقتصادی مصرف کننده به صورت طبیعی زمانی به حقوق اصلی خود می رسد که بتواند حق انتخاب بالایی داشته باشد. که این امر رقابت را به وجود می آورد. رقابت باعث می شود عرضه کننده تلاش نماید تا حداکثر رضایت مصرف کننده را ایجاد نماید. که نتایج نهایی آن می شود رفاه مصرف کننده.

در عرصه ملی نیز اینگونه است. امروز نسبت به گذشته (نه چندان دور) مردم (مصرف کننده) در انتخاب کالاها و خدمات (اطلاعات، محصولات، خدمات، تحصیل و ....) آگاه تر شده اند و حق انتخاب بیشتری دارند. پس عرضه کننده نیز به ناچار در این عرصه می بایست کمی به خود حرکت دهد. این چرخه آنقدر می چرخد که نهایتا جو (خواست عمومی) ناشی از این آگاهی منجر به تغییرات مثبت مورد خواست مردم خواهد شد.

ما چه کنیم؟

در این دوران گذر، مصرف کننده (مردم) با اطلاعات زیادی رو به رو می شوند که می تواند بر آرامش آنها تاثیر بگذارد. کافیست باور داشته باشیم که تمامی کشور های جهان این دوره گذار را گذرانده اند. وقتی از دوره گذار عبور می کنید. یعنی به دوره ای جدید میرسید. بسیاری از اندیشه ها و محصولات و خدمات بشری در این دوره جدید متفاوت می باشند. بنابراین فرصت های جدیدی ایجاد می شود که افراد کارآفرین می توانند از این فرصت ها برای توسعه اقتصاد فردی و اجتماعی استفاده نمایند.

برای مطالعات بیشتر میتواند مقالات زیر را مطالعه نمایید:

Entrepreneurship through social networks (1986)

Network evolution, entrepreneurial success, and regional development (1991)

Influence of social network structure on entrepreneurship participation—a study of 20 national cultures (2008)

From creativity to innovation: The social network drivers of the four phases of the idea journey (2017)

 

برای دریافت مقالات بیشتر و جدید تری و همچنین مشاوره در زمینه

انجام پایان نامه مدیریت در زمینه شبکه اجتماعی و کارآفرینی

به وب سایت ما مراجعه نمایید:

www.irandissertation.com

شماره تماس مشاوره:

02188271029

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :