تلگرام، واتس اپ، فیسبوک، اینستاگرام ...... آیا مردم ایران با اضافه بار اطلاعاتی مواجه می باشند؟

10 / 10
از 1 کاربر

تلگرام، واتس اپ، فیسبوک، اینستاگرام ...... آیا مردم ایران با اضافه بار اطلاعاتی مواجه می باشند؟

اضافه بار اطلاعاتی به حالتی اشاره دارد که مصرف کننده یا عموم مردم با اطلاعاتی بسیار بیشتر از آنچه نیاز دارند روبه رو می شوند. حال این سوال پیش می آید: اضافه بار اطلاعاتی خوب است یا خیر؟

در واقع باید بیان نمود که اضافه بار اطلاعاتی در بازاریابی اصلا توصیه نمی شود. چراکه قدرت تصمیم گیری مشتریان را کاهش می دهد. در زمینه عمومی نیز باید بیان نمود که اطلاعات بیش از حد موجب می شود افراد در توهمات بیشتری فرو رفته و از سویی سطح انتظارات عمومی افزایش یابد. برای مثال می توان بیان نمود که سیل همیشه در طول تاریخ وجود داشته است. اما ارسال اطلاعات زیاد در خصوص یک سیل درگوشه ای از جهان در ذهن به صورت نا خدا این مفهوم را القا می نماید که انسان تصور می کند وضعیت بسیار پیچیده تر از گذشته شده است. در حوزه سیاسی هم همینطور می باشد. ارائه اطلاعات بیش از حد سبب بی اعتمادی در سطح بالا می شود. محققان پیش بینی می کنند که این اضافه بار اطلاعاتی در نهایت می تواند منجر به اصطلاح از بین رفتن سطحی از آرامش روانی در میان مردم می گردد. واقعیت این امر اینجاست: "مردم امروز بیشتر از گذشتگان با چالش ها و مسائل رو به رو می شوند لیکن این رو برویی در فضای مجازی است و انسان ها توان حل تمامی این مسائل را در دنیای واقعی ندارند" این امر سبب می شود انسان احساس نماید که آنچه که باید انجام دهند را انجام نمی دهند این زمینه ایجاد استرس و برهم خوردن تعادل را سبب می شود.

پس راه حل چیست؟

خود را در معرض هر اطلاعاتی قرار ندهید، در کانال هایی عضور شوید که مطابق نیازهای زندگی و کاری شما می باشند. نگذارید جریان تبلیغات و موج ها شما را به سمت اطلاعات اضافی سوق دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اضافه بار اطلاعاتی می توانید از مقالات زیر استفاده نمایید:

Information Overload, Similarity, and Redundancy: Unsubscribing Information Sources on Twitter (2017)

Giving too much social support: social overload on social networking sites (2015)

Making invisible work visible: Using social network analysis to support strategic collaboration (2002)

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین انجام پروژه های تحقیقاتی و انجام پایان نامه مدیریت در موضوع مورد بررسی و موضوعات مشابه و همچنین دسترسی به #جدیدترین_مقالات در این حوزه به وب سایت زیر مراجعه نمایید:

www.irandissertation.com

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :