انجام پایان نامه با کلید واژه تصویر برند

10 / 10
از 1 کاربر

تصویر برند

فیلیپ کاتلر برند را یک نام، اصطلاح، علامت، نماد و یا طراحی  و یا ترکیبی از آن ها تعریف کرده است که برای شناسایی کالا و خدمات یک فروشنده یا گروهی از فروشندگان  در نظر گرفته می شود و آن ها را از رقبا متمایز می کند. در سال های اخیر، تعداد بسیار زیادی از محققین به پژوهش در زمینه مفهوم ارزش ویژه برند علاقه نشان داده اند. آن ها زمان و انرژی خودشان را در تکامل و بهبود ارزش ویزه برند در مناطق خاص سرمایه گذاری می کنند.

دو دلیل وجود دارد برای اینکه چرا شرکت و سازمان ها باید مفهوم ارزش ویژه برند را درک کنند

1-   یکی از اهداف می تواند کمک به شرکت ها و سازمان ها برای برآورد و حساب دقیق ارزش برند بر اساس مالی باشد مانند هدف ادغام یا کسب

2-   دلیلی دوم نیز می تواند بهبود استراتژی بازاریابی برای افزایش رقابت اصلی شرکت و برآورده ساختن تقاضای بازار خاص باشد.

برند یک عمل مهم است که می تواند  مشتری را در فرایند تصمیم به خرید تحت تاثیر قرار دهد و هم چنین روی ذهنیت مشتری  نسبت به محصول تاثیر گذار باشد، بنابراین برای شرکت هایی که در حال طرحی استراتژی صحیح هستند ارزش ویژه برند به عنوان یک نتیجه مهم است.  

آکر برای ارزش ویژه برند را شامل ابعاد آگاهی، تصویر برند، وفاداری به برند، کیفیت برند و دیگر دارایی های برند  می داند. یک تصویر برند قوی، منحصر به فرد و مطلوب می تواند دیدگاه های مختلفی را در مشتریان نسبت به برند ایجاد کند که می تواند ارزش ویژه برند را افزایش دهد. تحقیقات نشان داده است که تصویر برند تاثیر  مثبتی بر ارزش ویژه برند شرکت دارد. از این رو ، می توان بیان نمود تصویر برند نقش مهمی در ساخت افزایش ارزش ویژه برند بازی می کند.

از دیدگاه کلر،  تصویر برند شامل سه بعد مزایا برند، نگرش ها و  ویژگی های برند می شود. ویژگی های برند نشان دهنده خصوصیات و صفاتی است که مشتریان در مصرف محصولات و خدمات شرکت درک کرده اند. ویژگی  های برند به دو دسته تقسیم می شود: 1) ویژگی های مرتبط با محصول(ویژگی های اصلی محصول) 2) ویژگی های غیر مرتبط با محصول(ویژگی خارجی مانند بسته بندی، قیمت ، تصاویر و..)

مزایای برند را می توان بر مبنای انگیزه مشتریان برای خرید محصولات و خدمات در سه دسته طبقه بندی کرد:

1)    مزایای عملکردی: مزایای اساسی که به وِِیژگی های برند مانند افزایش کارایی برای کار، نیاز های ایمنی و ... مربوط می شود.

2)    مزایای  تجربی: به ویژگی های مربوط به محصول که می تواند لذت معنوی مشتریان را برآورده سازد.

3)    مزایای نمادین: به مشتریان برای رضایت خاص مرتبط با محصول کمک می کند. مانند اعتبار،  انحصار و توانایی مد یک برند پس از مصرف.

نگرش برند نیز به ارزیابی کلی مشتریان از یک محصول بر می گردد. نگرش برند مشتریان معمولا به رفتار آن ها مربوط می شود و هم چنین می تواند به مزایای نمادین و عملکردی مربوط شود.

شکل زیر در انواع تصویر برند را  نشان می دهد.

 انواع تصویر برند

 

دانشجویان و محققین می تواند در تحقیقات و پایان نامه خود  از این ساختار  جهت ارزیابی تصویر برند محصولات و خدمات یک شرکت استفاده کنند.  این مدل مربوط به تحقیق فالک و باو(2012) می باشد.  

جهت مشاوره  و انجام پایان نامه ، تهیه پرسشنامه و ارائه تحلیل  با مشاوران مامسین تماس بگیرید

تلفن:02188271092

همراه:09190409667

Mail: hrs1400@yahoo.com

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :